شهیدی که مزارش همیشه نمناک است و بوی گلاب می‌دهد
شهیدی که مزارش همیشه نمناک است و بوی گلاب می‌دهد
مزار شهید سید احمد پلارک در بهشت زهرا(س) در قطعه شهدا در قطعه  26، ردیف32، شماره22 است. خیلی ها رفتند و حاجت گرفتند. قبر این شهید همیشه نمناک است و بوی گلاب می‌دهد.

به گزارش ترشیزخوان؛ شهید سید احمد پلارک، اسم اصلی‌اش منوچهر است معروف به سید احمد پلارک در۷اردیبهشت سال۱۳۴۴در تبریز به دنیا آمد و اصالتش تبریزی است.

از سیزده سالگی تا بیست و دو سالگی نماز شب می خواند و شب تا صبح برای امام زمان(عج)گریه میکرد و همیشه در زیارت عاشورا شرکت می‌کرد و گریه های شدیدی برای حضرت زهرا(س)می‌کرد. روزی صد تا صلوات میفرستاد و صدبار بنی امیه را لعن می‌کرد.

اگرکسی درباره حضورش در جبهه سؤال میکرد طفره می رفت و چیزی نمی گفت . فرمانده آرپی جی زنها بود ولی با این وجود بعنوان یک سرباز معمولی همیشه سرویس بهداشتی های پایگاه را نظافت میکرد در حدی که لباسهاش بوی بدی میگرفت.

تا اینکه درسال۶۶ در یک حمله هوایی درحالی که مثل سایر روزها مشغول نظافت سرویس بهداشتی ها بود موشکی به آنجا برخورد کرده و شهید شد و در زیر آوار مدفون شد

زمانی که امدادگران مشغول جمع آوری زخمی ها و شهیدان بودن متوجه بوی شدید گلاب از زیرآوار می‌شوند پس آوار را کنار زده و با پیکر پاک این شهید که غرق در بوی گلاب بود مواجه شدند.

زمان شهادتش را پیش بینی کرده بود زمانیکه دوست شهیدش راتوی قبرمیزاشت بهش گفت من هم تا چهلمت میام پیشت و گفته بود که روز شنبه شهید میشه و روز دوشنبه به خاک سپرده میشه و همین اتفاق هم افتاد.

یکی از آشنایان خواب شهید سیداحمدپلارک را می بیند او از شهید تقاضای شفاعت می کند که شهیدپلارک به اومی گوید تنها زمانی می توانم شمارا شفاعت کنم که #نمازتان رابخوانید و به آن توجه و عنایت داشته باشید همچنین زبانهایتان را نگه دارید.

نکته قابل توجه درباره این شهید بوی گلابی است که از مزارش به مشام میرسد همچنین سنگ قبر این شهید همواره نمناک است به طوری که اگر سنگ قبر وی راخشک کنیم دوباره نمناک از بوی گلاب می‌شود.

مزار این شهید در بهشت زهرا(س) در قطعه شهدا در قطعه  ۲۶ردیف۳۲ شماره۲۲ است. خیلی ها رفتند و حاجت گرفتند. تجربه شده. هرکس رفت ما را هم دعا کند.

التماس دعا

شادی ارواح طیبه همه ی شهدا وبه یاد《شهیدسید احمدپلارک》بخوانیم فاتحه مع الصلوات