با  راه اندازی تلمبه خانه جدید در شرکت آغاجاری، امکان صادرات مستقل نفت فوق سنگین محقق شد
با  راه اندازی تلمبه خانه جدید در شرکت آغاجاری، امکان صادرات مستقل نفت فوق سنگین محقق شد
مدیر عامل شرکت آغاجاری گفت: ایستگاه تلمبه خانه نفت معروف به تلمبه خانه ممزوج امیدیه پس از سال ها، براساس شرایط و نیاز های فعلی و آتی کشور و با توجه به افزایش صادرات نفت بر اساس سیاست‌ها و دیپلماسی فعال انرژی دولت انقلابی سیزدهم، با امکان تنوع در صادرات گریدهای نفتی متفاوت راه اندازی گردید.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان: به نقل از  هنر قلم ، مهندس تقی زاده افزود: با‌ را ه اندازی این تلمبه خانه امکان ارسال مستقل نفت خام فوق سنگین به پایانه خارک محقق و در حال حاضر روزانه مقدار ۱۵۰ هزار بشکه نفت فوق سنگین میادین غرب کارون از طریق این تلمبه خانه به پایانه نفتی خارک ارسال می گردد.

جواد تقی زاده در ادامه بیان کرد: با راه اندازی تلمبه خانه نفت ممزوج امیدیه امکان ارسال مستقل گرید های نفتی متفاوت شامل نفت سبک، سنگین و فوق سنگین به پایانه نفتی خارک و نفت سنگین به پالایشگاه آبادان میسر گردید.

وی افزود: با همت و تلاش شبانه روزی کارشناسان در شرکت آغاجاری و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و با مشارکت مدیریت شرکت مهندسی و توسعه نفت نواقص فاز اول تلمبه خانه نفت ممزوج امیدیه برطرف گردید و امیدوار هستیم فاز دوم این‌تلمبه خانه پس از برطرف نمودن نواقص موجود در مدار تولید قرار گیرد.