بیش از ۴۰۰۰ خودروی عمومی در استان اردبیل دو گانه سوز شد​​
بیش از ۴۰۰۰ خودروی عمومی در استان اردبیل دو گانه سوز شد​​
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل ضمن اعلام خبر فوق افزود: از زمان آغاز اجرای طرح رایگان دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی تاکنون، بیش از 4000 خودرو در سطح منطقه دو گانه سوز شد.

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خوان؛  به نقل از  تایماز نیوز، سید حجت مدنی مدیر منطقه در این باره گفت: تاکنون چهار هزار و ۴۲۵ دستگاه خودرو در سامانه GCR.niopdc.ir برای تبدیل به دو گانه سوز در سطح منطقه ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴۱۱۴ خودرو دو گانه سوز شدند و ۳۱۱ دستگاه خودروی دیگر در صف تبدیل هستند.

وی با اشاره به آغاز دو گانه سوز کردن خودروهای مسافر بر اینترنتی افزود: طرح تبدیل خودروهای مسافر بر شخصی به دو گانه سوز با اولویت ماشین های پر مصرف و اعطای یارانه از ماه های قبل شروع شده است و بر اساس آن حدود ۷۵ درصد از هزینه تبدیل به صورت یارانه دولتی پرداخت می شود.

مدیر منطقه اردبیل خاطر نشان کرد: دوگانه سوز کردن خودرو یکی از راه‌های موثر در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی محسوب شده و همچنین سوخت سی ان جی به عنوان سوخت سبز و دوستدار محیط زیست شناخته شده و یکی از سالم‌ترین سوخت های رایج در تمام جهان می‌باشد.

مدنی ادامه داد: برای خودروهای شامل طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح ارسال می شود و مالکان خودروها می توانند با مراجعه به سایت اشاره شده، نسبت به ثبت نام و نوبت گیری در کارگاه های مجاز تبدیل اقدام کنند.